دوره آنلاین مسئولیت حقوقی و کیفری ورزشکاران

دپارتمان آموزش آنلاین آی تی فوتبال ؛ ورزش در زمان حاضر نقش مهمی در زندگی انسان ایفا می‌کند. بازی‌های ورزشی دیگر به جنبه تفریح و سرگرمی محدود نگردیده، بلکه به ابزاری محوری در تربیت نسل جوان و عاملی مؤثر برای سلامتی تبدیل شده است و بنابراین از آن به‌عنوان یکی از ضروریات زندگی یاد می‌شود. گذشته از آثار بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی، ورزش از نظر ملّی و سیاسی نیز جایگاهی پراهمیت یافته است، تا آنجا که بسیاری از کشورها سرمایه‌های کلانی را در این مسیر صرف می‌کنند. این اهمیت روزافزون، حقوق‌دانان را به توجه و تحلیل روابط و رویداد‌های ورزشی و خطرهای ناشی از آن واداشته است، تا جایی که «حقوق ورزشی» به عنوان یکی از گرایش‌های دانش حقوق برای مطالعه و بررسی جوانب حقوقی ورزشی ایجاد شده است. لیکن ادبیات حقوقی ما در این زمینه نوپاست و رویه قضایی آن‌گونه که باید، به این پدیده مفید و مهم اجتماعی نپرداخته است . در این راستا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل سوم، تربیت‌بدنی رایگان و ایجاد امکانات و تسهیلات آن را از وظایف دولت تلقی کرده است. سیاست تقنینی کشور نیز نخستین‌بار در قانون مجازات عمومی مسئله ورزش و قانون و همچنین مسئولیت‌های ناشی از فعالیت‌های ورزشی را مورد بررسی قرار داده است.

ثبت نام در آی تی فوتبال


کارگاه-بررسی-و-تدوین-قرارداد-باشگاه-های-فوتبال-با-بازیکنان

ثبت نام در آی تی فوتبال

از سوی دیگر، با نگاه بين المللی گسترش روزافزون رشته‌های ورزشی و افزایش حوادث ناشی از آن، شناخت رویکرد قانون و آشنایی دقیق با این مفاهیم حقوقی را برای ورزشکاران، مربیان، مدیران و کلیه کسانی که در ارتباط با رشته‌های ورزشی هستند، ضروری ساخته است.

با توجه به آنچه گفته شد، این دوره در پی آن است که رویکرد قانون درباره حوادث ورزشی و مسئولیت کیفری ناشی از آن را با زبانی ساده تحلیل و این مفاهیم حقوقی را تشریح کند. پر واضح است که آشنایی جامعه ورزشی با مبانی حقوقی مسئولیت کیفری، ضمن کمک به غنای دانش حقوقی این قشر از جامعه، می‌تواند آگاهی ورزشکاران و به‌ویژه مربیان و مدیران ورزشی را نسبت به مسئولیت‌های خطیر خویش افزایش دهد و به توفیق هرچه بیشتر ورزشکاران در عرصه‌های ورزشی بینجامد. برخي از موارد اين دوره شامل : ورزش و مفهوم‌شناسی مسئولیت کیفری تعریف می‌شود و ضمن بررسی اجمالی مبانی حقوقی عدم مسئولیت کیفری در امور ورزشی، شرایط قانونی عدم مسئولیت کیفری در مورد خطای ورزشی تحلیل خواهد شد.

ثبت نام در آی تی فوتبال

 

ثبت نام در آی تی فوتبال

تاریخ برگزاری :21 و 28 دیماه

نحوه برگزاری : آنلاین همزمان

مدت دوره : 8 ساعت

مدرس دوره : آقای مجتبی بهزادیان (وکیل پایه یک دادگستری ، مشاور و مدرس دوره های حقوقی فوتبال)

مخاطبین دوره : مدیران باشگاه ، وکلای دادگستری ، مشاورین ورزشی ، مشاورین حقوقی ورزشی ، داوران ، مربیان ،بازیکنان

سرفصل مطالب ؛

  • آشنایی با علل وقوع مسئولیت و امكان پیشگیری
  • مسئولیت های متصوره کیفری
  • بررسی مصادیق مسئولیت کیفری
  • آشنایی با مجازات های جرم های حوزه ورزش
  • تعریف مسئولیت حقوقی و منشا قانونی آن
  • بررسی علل و آشنایی با راهكارهای پیشگیری از مسئولیت
  • ارائه رویه محاکم جهت تشریح موضوع

ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام ITFOOTBALL_IR@ 

 اینستاگرام   ITFOOTBALL.IR  

آپارات ITFOOTBALL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =