معرفی جدیدترین وسایل ورزشی هوشمند خانگی

با تکنولوژی‌های جدیدِ تجهیزات و وسایل‌ ورزشی هوشمند‌ ، گوشی هوشمند شما نقش مربی را ایفا می‌کند. هدبند هوشمند، جوراب هوشمند، مچ‌بند هوشمند، آینه هوشمند، بطری هوشمند بخشی از تجهیزات هوشمند ورزشی در بازارهای جهانی است که طرفداران زیادی پیدا کرده است. علاوه بر این با سنسورهایی که در تجهیزات ورزشی هوشمند قرار داده می‌شود، ورزش‌های گروهی و‌ حرفه‌ای نیز دچار تحول شده است؛ طوری که به راحتی می‌توان شدت ضربه، سرعت توپ و …را محاسبه کرد.

مسلماً وسایل‌ ورزشی هوشمند یکی از انواع ابزارهای مورد نیاز در دنیای هوشمند امروزی هستند که بسیاری از افراد با سبک زندگی امروزی به دلایل مختلف از آنها استفاده می‌کنند. هدف از تولید این دستگاه‌های هوشمند ورزشی چه در حوزه انجام فعالیت‌ها و تمرین‌های ورزشی و چه در حوزه حفظ و ارتقا سلامت، کمک به بالا بردن کیفیت سبک زندگی افراد مختلف جامعه است.

وسایل‌ ورزشی هوشمند معمولاً به دو دسته دستگاه‌های هوشمند ورزشی برای انجام حرکات ورزشی و ابزارهای هوشمند کنترل سلامت مثل دستگاه‌های سنجش فشار خون، سنجش حجم ماهیچه‌ها و از این دست تقسیم‌بندی می‌شوند.

از آنجایی که این روزها استفاده از انواع مختلف وسایل‌ ورزشی هوشمند چه در حوزه انجام حرکات ورزشی و چه در حوزه کنترل سلامت بین افراد مختلف از قشرهای گوناگون جامع باب شده است، در این مطلب قصد داریم تا به معرفی پرکاربردترین دستگاه‌های ورزشی هوشمند بپردازیم.

دستگاه ردیاب جی پی اس در فوتبال به نام GPS ورزشی

دستگاه ردیاب جی پی اس در فوتبال به نام GPS ورزشی شناخته می‌شود و تیم‌های بزرگ دنیا مانند چلسی، منچسریونایتد، بایرن‌مونیخ، فنرباغچه و رئال‌مادرید از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

از زمان اولین کاربرد جی پی اس (سیستم موقعیت‌یابی جهانی) در ورزش‌های میدانی و تیمی در سال 2006 تاکنون، از این فناوری برای تشخیص خستگی بدنی بازیکنان در مسابقات، بررسی وضعیت جسمی بازیکن با توجه به موقعیت، مقایسه سطوح مهارت مسابقه و شناسایی سخت‌ترین دوره‌های مسابقات استفاده شده است. این دستگاه‌ها به صورت گجت‌های پوشیدنی در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرند.

از آن‌جایی که برای هر فوتبالیست قابلیت سنجش مسافت طی شده، حداکثر سرعت، میزان ضربان قلب و بسیاری دیگر از معیارهای عملکرد فیزیکی وجود دارد، جی پی اس کمک می‌کند تا اطلاعات عملکرد هر بازیکن با دقت محاسبه شود. نظارت بر این موارد در طول روزها، هفته‌ها و ماه‌ها و همچنین امکان مقایسه‌ عملکردهای پیشین بازیکنان، به ورزشکاران و مربیان کمک می‌کند تا تمرینات را دوره‌بندی کنند، خواسته‌های مورد نیاز برای هر جلسه از تمرین را درک کنند، بدانند که تا چه حد سخت کار کرده‌اند و عملکرد خود را در جهت هدف خود تنظیم کنند. برای مثال، اگر قرار باشد در یک مسابقه، فوتبالست 10 کیلومتر را طی کند اما جی پی اس در تمرینات نشان دهد که او فقط 6 کیلومتر را پیموده است، باید تمرینات سخت‌تری برای بهبود عملکرد او انجام شود.

 

با پیشرفت تکنولوژی به خصوص تکنولوژی هوش مصنوعی در بازار دستگاه‌های هوشمند ورزشی ابزار، گجت‌ها و وسیله‌های هوشمند زیادی وجود دارند.  به عبارت دیگر در این بازار انواع و اقسام وسایل‌ ورزشی هوشمند که به شما برای انجام حرکات ورزشی روزانه با تاثیرگذاری بیشتر کمک می‌کنند، وجود دارد.

این وسایل‌ ورزشی هوشمند قادر به ثبت و نگهداری اطلاعاتی از جمله وزن، فشار خون، ضربان قلب و از این دست اطلاعات هستند. این اطلاعات نه تنها برای حفظ سلامت افراد کاربرد دارند بلکه برای کمک به کاربران در کاهش وزن و حفظ تناسب اندام نیز به کار می‌روند.

در این قسمت به معرفی جدیدترین و کاربردی‌ترین انواع وسایل‌ ورزشی هوشمند که برای انجام حرکات ورزشی در خانه مفید هستند، می‌پردازیم.

کفی‌های هوشمند کفش Digitsole سری V6

دویدن در هوای سرد مخصوصاً صبح زود که باید از تختخواب گرم و نرم خود بیرون بیاییم، کار سختی است. اما با کمک کفی‌های هوشمند کفش تولید برند Digitsole سری V6 می‌توانید به راحتی در هوای سرد هم به ورزش کردن و دویدن بپردازید.

این کفی‌های هوشمند کفش برای گرم نگه داشتن پاها در هنگام فعالیت در هوای سرد به خصوص دویدن کاربرد دارند. نکته مهم در خصوص این کفی‌های هوشمند کفش این است که امکان تنظیم حرارت کفی‌ها در آنها برای کاربر وجود دارد.

بیشترین میزان گرمایی که این کفی‌های هوشمند تولید می‌کنند، در حدود ۱۱۳ درجه فارنهایت است. تنظیم درجه حرارت این کفی‌ها با استفاده از اپلیکیشن‌ آنها که باید روی گوشی تلفن همراه نصب شود، امکان‌پذیر است.

ویژگی دیگر این کفی‌های هوشمند کفش قابلیت آنها در ثبت تعداد گام‌ها، مسافت طی شده و میزان کالری است که در طول انجام فعالیت خود سوزانده‌اید.

کاربرد دیگر این دستگاه هوشمند به غیر از گرم نگه داشتن پاها در هوای سرد، تولید حرارت برای پاها در حین انجام فعالیت‌های روزانه و ورزشی به منظور کاهش درد پاشنه و کمک به بازیابی و ریکاوری انرژی هدر رفته شما است. در حال حاضر قیمت این کفی‌های کفش چیزی در حدود ۲۰۰ دلار است.

دمبل‌های هوشمند Bowflex SelectTech 560

شاید از نظر شما دمبل‌های ورزشی نمی‌توانند به نحوی طراحی شوند که مانند سایر دستگاه‌های هوشمند ورزشی، عمل کنند. اما طراحی و تولید دمبل‌‌های هوشمند Bowflex توسط برند معتبر SelectTech خلاف این ادعا را ثابت کرده‌اند.

تکنولوژی به کار رفته در ساخت این دمبل‌ها باعث شده این دستگاه‌ هوشمند ورزشی قادر به ثبت اطلاعاتی از جمله دفعات بالا بردن دمبل‌ها و وزنی که برای این دمبل‌ها تنظیم می‌کنید، باشند.

این داده‌های جمع‌آوری شده با استفاده از اتصال بلوتوث به اپلیکیشن مخصوص برند تولید کننده این دمبل‌ها یعنی SelectTech ارسال می‌شود. این اطلاعات هر بار با اطلاعات قبلی همسان‌سازی می‌شوند.

ویژگی جالب این دمبل‌ها تغییر وزن آنها با استفاده از یکسری پیچ و مهره‌ها است. وزن این دمبل‌های هوشمند ورزشی از ۱۰ تا ۶۰ پوند قابل تغییر است. قیمت دمبل‌های هوشمند SelectTech در بازار در حدود هزار دلار است.

 

کیت (لباس) هوشمند ورزشی مردانه Ethos

شاید نام برند ورزشی Ethos را شنیده باشید. فعالیت اصلی برند Ethos تولید دستگاه‌های هوشمند ورزشی است. کیت هوشمند مردانه Ethos در واقع یک لباس ورزشی است که همه بدن را می‌پوشاند و داده‌های مربوط به ضربان قلب، میزان کالری سوزانده شده و از همه مهم‌تر عضله‌هایی را که در حین انجام فعالیت و تمرین‌های ورزشی بیشترین درگیری و فشار را تحمل کرده‌اند، ثبت می‌کند.

داده‌های جمع‌آوری شده می‌توانند برای اهداف خاصی از جمله سفارشی کردن برنامه‌های مربوط به تمرین ورزشی و همچنین پیش‌بینی فرم عضلات بعد از اتمام دوره ورزشی به کار روند.

تنها ایرادی که به این کیت هوشمند ورزشی وارد است این است که امکان استفاده از آن روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی وجود ندارد و اپلیکیشن مخصوص به این دستگاه هوشمند ورزشی تنها قابلیت نصب روی سیستم عامل IOS را دارد.

علاوه بر این از آنجایی که این کیت هوشمند ورزشی در سایزهای مختلف برای افراد با اندازه و سایز متفاوت تولید می‌شود، برخی از سایزهای آن زودتر از سایر سایزها به فروش می‌رسد و ممکن است برای چند روز در دسترس خریداران نباشند.

قیمت کیت هوشمند ورزشی Ethos در حال حاضر در بازار دستگاه‌های ورزشی در حدود ۵۴۷ دلار است.

طناب هوشمند ورزشی Tangram

گر تا به حال از اضافه کردن تمرین‌هایی مثل طناب زدن به فهرست فعالیت‌های ورزشی روزانه خود شانه خالی می‌کردید، دیگر زمان آن رسیده تا با طناب هوشمند ورزشی Tangram این فعالیت ورزشی را به صورت روزانه یا هفتگی انجام دهید.

ویژگی این طناب ورزشی هوشمند این است که نه تنها فضای زیادی اشغال نمی‌کند، بلکه یک گزینه عالی برای انجام فعالیت‌های ورزشی کاردیو است.

از جمله قابلیت‌های این دستگاه هوشمند ورزشی می‌توان به مواردی مثل ثبت تعداد پرش‌ها، میزان کالری مصرف شده در طول تمرین و کل زمان تمرین اشاره کرد. طناب هوشمند ورزشی Tangram می‌تواند اطلاعات مربوط به ۱۰۰ تمرین اخیر شما را ثبت و نگهداری کند.

نکته دیگر این است که طول طناب قابل تنظیم است و استفاده از آن هم برای افراد کوتاه‌قد و هم افراد بلندقد امکان‌پذیر است. این طناب ورزشی در فروشگاه‌های آنلاین با قیمت ۶۰ دلار به فروش می‌رسد.

مچ بند هوشمند Nexus

اگر در هنگام تمرین و انجام حرکات ورزشی در استفاده از لباس‌های هوشمند ورزشی مثل کیت هوشمند مردانه Ethos راحت نیستید، برند Nexus یک جایگزین مناسب برای شما طراحی کرده است. این دستگاه ورزشی هوشمند که شبیه به مچ‌بند یا آستین لباس است، با نام Push Band در بازار دستگاه‌های ورزشی شناخته می‌شود.

Push Band برند Nexus مجهز به حسگرهایی است که قادر به ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت ورزشی شما هستند. این حسگرها به نحوی طراحی شده‌اند که می‌توانند اطلاعات دقیق و جزئی از فعالیت‌های ورزشی شما و روند واکنش بدن به این فعالیت‌ها از جمله قدرت ماهیچه‌ها و انرژی مصرف شده شما در طول انجام تمرینات ورزشی را ثبت و نگهداری کنند. این مچ‌بندهای Push Band در بازار با قیمت ۲۹۹ دلار به فروش می‌رسند.

سنسور هوشمند ورزشی Beast Athlete

اگر شما هم از آن دسته ورزشکارانی هستید که به جای انجام فعالیت‌های معروف به crossfit به انجام حرکات ورزشی برای حجم دادن به عضلات خود علاقه‌مندید به جای استفاده از Push Band تولید شده توسط برند Nexus می‌توانید از سنسور هوشمند ورزشی Beast Athlete استفاده کنید.

این دستگاه ورزشی هوشمند ، مانند یک مچ‌بند روی مچ شما قرار می‌گیرد، در هنگام انجام حرکات و تمرین‌های وزنه‌برداری و قدرتی قابل کاربرد است.

این سنسور هوشمند قادر به ثبت اطلاعاتی مثل تعداد دفعات بلند کردن وزنه، انرژی مصرفی و میزان کالری سوزانده شده در طول فعالیت ورزشی است. همچنین با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده توسط این دستگاه هوشمند ورزشی و اپلیکیشن مخصوص آن که روی گوشی نصب می‌شود، می‌توانید نمودارهای مربوط به روند فعالیت و تمرین‌های خود را در اختیار داشته باشید.

این مچ‌بند یا سنسور هوشمند ورزشی در حل حاضر در بازار با قیمت ۲۸۹ دلار به فروش می‌رسد.

 

آینه هوشمند ورزشی The Mirror

اگر به دنبال یک وسیله هوشمند ورزشی تمام و کمال هستید که با آخرین تکنولوژی روز دنیا کار کند، حتما آینه هوشمند ورزشی The Mirror  را امتحان کنید. این آینه هوشمند یک آینه قدی است که به یکسری دستگاه‌های هوشمند مثل دوربین‌های هوشمند و اسپیکرهای هوشمند مجهز است.

برای کار با این آینه هوشمند ورزشی ابتدا پروفایل خود را در آن ایجاد کنید، مت یوگای خود را روی زمین جلو آینه پهن کنید، دستگاه بلوتوثی بررسی ضربان قلب را به خود متصل کنید و تمرین خود را آغاز کنید.

با این آینه ورزشی هوشمند نه تنها می‌توانید فعالیت‌ها و تمرین‌های ورزشی خود را کنترل کنید بلکه اگر مربی ورزشی هستید می‌توانید کلاس‌های آنلاین ورزشی یا حتی ویدئوهای ورزشی خود را با این آینه ضبط کنید و یا به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این امکان دسترسی به ۵۰ کلاس ورزشی آنلاین از طریق این آینه وجود دارد. با استفاده از این آینه ورزشی می‌توانید فعالیت‌ها و تمرین‌های خود را آنالیز کنید و حتی پیشنهاداتی برای تاثیرگذاری بیشتر تمرین‌ها دریافت کنید. برای استفاده از سرویس‌های این آینه ورزشی باید ماهانه حدود ۴۰ دلار پرداخت کنید. برای خرید این دستگاه هوشمند ورزشی نیز باید ۱۴۹۵ دلار پرداخت کنید.

 

معرفی جدیدترین وسایل‌ ورزشی هوشمند برای کنترل سلامت

امروزه نوع دیگری از دستگاه‌های هوشمند ورزشی توسط برندهای مختلف تولید می‌شوند که به جای اینکه برای انجام فعالیت‌های ورزشی مورد استفاده قرارگیرند کاربرد آن‌ها بیشتر در حفظ، کنترل و ارتقای شاخص‌های سلامت افراد است. استفاده از این دستگاه‌ها هم برای ورزشکاران و هم افراد عادی مفید و کاربردی است.

سیستم تشخیص قند خون هوشمند با نام Gluco-Monitoring

سیستم تشخیص قند خون Gluco-Monitoring یک ابزار هوشمند بی‌سیم برای اندازه‌گیری قند خون بیماران دیابتی است. این دستگاه با هدف کمک به بیماران دیابتی برای کنترل قند خون بیماران تولید شده است. این دستگاه هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت اتصال به گوشی‌های آیفون و گوشی‌های اندرویدی را دارد.

برای کار با این دستگاه کاربر باید نمونه خون خود را روی نوارهای مخصوص این دستگاه که به iHealth Strips مشهور هستند قرار داده و سپس این نوار را که حاوی قطره خون کاربر است و در دستگاه متصل شده به گوشی قرار دهد تا میزان قند خون بیمار از طریق دستگاه در اپلیکیشن مخصوص به این دستگاه که روی گوشی نصب شده است، ثبت شود.

اپلیکیشن دستگاه سنجش قند خون قادر به ثبت اطلاعات مربوط به قند خون بیمار بوده و هر بار یک نمودار براساس داده‌های دریافتی از دستگاه Gluco-Monitoring ایجاد می‌کند. به این ترتیب کاربر می‌تواند روند تغییرات قند خون خود را مشاهده کند.

این دستگاه در حال حاضر در بازار‌های اروپا با قیمت ۲۰ دلار به فروش می‌رسد.

 

دستگاه هوشمند  Kolibree

دستگاه هوشمند Kolibree اولین دستگاه الکتریکی است که به مسواک کاربر متصل می‌شود. این دستگاه قادر به ثبت اطلاعات مربوط به عادت مسواک زدن کاربر است. اطلاعات جمع‌آوری شده توسط دستگاه Kolibree در گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل IOS یا اندروید توسط اپلیکیشن مخصوص دستگاه ثبت می‌شود.

این دستگاه تعداد دفعاتی را که کاربر در طول روز دندان‌های خود را مسواک می‌زند، ثبت می‌کند. براساس این تعداد دفعات ثبت شده، نه تنها نکات مربوط به رعایت بهداشت دهان و دندان بلکه ساعات مسواک زدن براساس عادت کاربر به مسواک زدن را یادآوری می‌کند.

این دستگاه برای استفاده کودکان نیز بسیار مناسب است زیرا در اپلیکیشن این دستگاه که روی تلفن همراه هوشمند نصب می‌شود برنامه‌های جذابی به منظور تشویق کودکان به مسواک زدن نمایش داده می‌شود. قیمت دستگاه Kolibree در بازار جهان در حدود ۱۲۹ دلار است.

دستگاه هوشمند TellSpec

دستگاه TellSpec یک دستگاه هوشمند حفظ سلامت و تندرستی است که در آن از تکنولوژی بیوتکنولوژی استفاده شده است. کاربرد اصلی دستگاه TellSpec اندازه‌گیری مواد و ترکیبات موجود در هر وعده غذایی کاربر است. به طور کلی این دستگاه قادر به تشخیص ترکیبات موجود در هر ماده ‌غذایی است که روی آن گرفته شود. اطلاعات ثبت شده از این دستگاه به اپلیکیشن نصب شده آن روی گوشی تلفن همراه هوشمند ارسال می‌شود و در این اپلیکیشن ثبت و نگهداری می‌شود.

بر اساس گفته سازندگان دستگاه هوشمند TellSpec استفاده از این دستگاه برای آن دسته از افرادی که به مواد غذایی مختلف آلرژی دارند و یا هر فردی که به دنبال داشتن تغذیه سالم بوده و یا رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنند و از طرفی در طول روز یا هفته از غذاهای آماده بیشتری نسبت به سایرین استفاده می‌کند، توصیه می‌شود. قیمت این دستگاه در بازار کشورهای مختلف جهان در حدود ۱۸۹۹ دلار است.

دستگاه Kinsa

این دستگاه خود را به عنوان هوشمندترین تب‌سنج دنیا معرفی کرده است. عملکرد این دستگاه دقیقا شبیه به عملکرد تب سنج‌های استاندارد موجود در بازار است با این تفاوت که استفاده از آن برای اندازه‌گیری درجه دمای بدن کودکان بسیار ساده و آسان است. برای این دستگاه یک اپلیکیشن ایجاد شده که باعث می‌شود هنگام اندازه‌گیری درجه حرارت بدن کودکان آنها را آرام و ساکت نگه دارد.

همچنین اپلیکیشن دستگاه Kinsa که روی گوشی تلفن همراه نصب می‌شود، قادر به ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به دمای بدن است که با Kinsa اندازه‌گیری می‌شود.

این اپلیکیشن می‌تواند نمودار تغییرات دمای بدن فرد را به صورت یک نمودار یا جدول نمایش دهد. خود دستگاه Kinsa نیز به گوشی تلفن همراه هوشمند متصل می‌شود. در حال حاضر قیمت این دستگاه تب‌سنج هوشمند در بازار جهانی چیزی در حدود ۲۰ دلار است.

 

دستگاه Beddit

این دستگاه برای داشتن یک خواب آرام و باکیفیت اما هوشمند کاربرد زیادی دارد. سنسورهای تعبیه شده در دستگاه Beddit زیر بالشت یا ملحفه کاربر قرار می‌گیرد و اطلاعات مربوط به عادات خوابیدن از جمله میزان ساعت خواب کاربر را اندازه‌گیری می‌کند.

دستگاه هوشمند Beddit همچنین قادر به ثبت ریتم تنفسی کاربر، ضربان قلب، حرکت کاربر در طول خواب، خر و پف، آرامش محیط و دیگر عادات کاربر در هنگام خواب است. بعد از جمع‌آوری اطلاعات، Beddit این اطلاعات را روی اپلیکیشن خود که روی تلفن همراه هوشمند کاربر نصب شده است، ارسال می‌کند و بعد از تحلیل و آنالیز این داده‌ها، به کاربر نکاتی را برای داشتن خواب بهتر ارائه می‌کند.

دستگاه هوشمند Beddit در حال حاضر در بازار جهانی با قیمت ۱۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

دستگاه هوشمند Sensibo Sky

دستگاه Sensibo sky یک دستگاه هوشمند برای استفاده در کنار هر نوع دستگاه تهویه هوا است. این دستگاه هوشمند به کاربر امکان تنظیم هوای اتاق از نظر دما، میزان رطوبت و سایر پارامترهای هوای مطبوع را می‌دهد.

علاوه بر این کاربر با نصب دستگاه Sensibo Sky در کنار دستگاه تهویه هوای خانه می‌تواند عملکرد دستگاه تهویه را به صورت خودکار و هوشمند کند. این کار برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار مناسب است. قابلیت منحصر به فرد این دستگاه کارکردن با اپلیکیشن‌های خانه هوشمند از جمله Alexa، Google Home و Siri است. به همین دلیل می‌توان از آن در هر جای دنیا که باشید، استفاده کنید.

قیمت این دستگاه در بازار دستگاه ورزشی هوشمند جهان چیزی در ۱۱۹ دلار است.

دستگاه هوشمند Food Marble

استفاده از این دستگاه برای افرادی که دچار سوء‌هاضمه هستند و یا از رژیم‌های غذایی خاصی پیروی می‌کنند، بسیار مفید است. در واقع دستگاه Food Marble به کاربر امکان تشخیص مواد غذایی را که با سیستم گوارشی او سازگار بوده و یا در تضاد است، می‌دهد.

کاربر اطلاعات مربوط به  مواد غذایی را که در طول روز مصرف می‌کند، در اپلیکیشن Food Marble ثبت می‌کند و سپس این اپلیکیشن با توجه به اطلاعات کلی که سیستم گوارشی کاربر دارد، اثرات این موارد غذایی روی دستگاه گوارش کاربر بررسی کرده و اطلاعات مربوط به آن را به کاربر گزارش می‌کند.

یکی از ویژگی‌های خاص این دستگاه که استفاده از آن را برای بسیاری جذاب کرده است، انجام تست تنفس بعد از میل کردن هر وعده غذایی است. اپلیکیشن بر اساس ریتم تنفس کاربر بعد از اتمام وعده غذایی نوع متابولیسم بدن او و واکنش دستگاه گوارش او را به مواد غذایی که در آن وعده غذایی میل کرده، بررسی و تحلیل می‌کند. براساس این اطلاعات کاربر می‌تواند به راحتی پروفایل غذایی خود را ایجاد کند و براساس آن مواد غذایی را که باید در رژیم خود از آنها استفاده کند، تعیین می‌کند.

دستگاه هوشمند Marble Food در بازار به قیمت ۱۶۹ دلار به فروش می‌رسد.

دستگاه Alivecor KardiaMobile EKG Monitor

دستگاه Alivecor KardiaMobile EKG Monitor یک دستگاه جیبی برای اندازه‌گیری ضربان قلب کاربر است. طبق گفته سازندگان این دستگاه هوشمند، دقت و سرعت آن برای اندازه‌گیری ضربان قلب کاربران بسیار بالا است.

برای استفاده از این دستگاه ورزشی هوشمند سنجش ضربان قلب، تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که انگشت خود را رو سنسور تعبیه شده در این دستگاه قرار دهد تا دستگاه بر اساس تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده شده از آن پروفایل کاربری کاربر را روی دستگاه ایجاد کند و به این ترتیب داده‌های مربوط به ضربان قلب کاربر، فشار خون، میزان فعالیت‌های فیزیکی و وزن کاربر را ثبت کند.

در حال حاضر قیمت این دستگاه در بازار دستگاه‌های ورزشی هوشمند و سلامت در حدود ۹۹ دلار است.

دستگاه هوشمند ثبت فشار خون Withings Wirless Blood Pressure Monitor

ین دستگاه سنجش فشار خون که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA را دارد، یک دستگاه بسیار کاربردی با ابعاد نسبتاً کوچک است که اطلاعات مربوط به فشار خون کاربر را ثبت می‌کند. از جمله ویژگی‌های این دستگاه که سازندگان آن تأکید زیادی روی آن داشته‌اند، ساده بودن روند کار با آن است.

این دستگاه قادر به ثبت فشار خون سیستولیک و دیاستولیک کاربر است. اطلاعات جمع‌آوری شده با این دستگاه از طریق اتصال بلوتوث به اپلیکیشن آن که روی دستگاه تلفن همراه کاربر نصب شده است، ارسال می‌شود و به این ترتیب کاربر می‌تواند این اطلاعات را تحلیل و یا آن‌ها برای پزشک خود ارسال کند.

قیمت این وسایل‌ ورزشی هوشمند در بازار جهان چیزی در حدود ۱۰۰ دلار است.

وسایل ورزشی قابل حمل هوشمند Gluten Tester

Nima اولین دستگاه قابل حمل تشخیص گلوتن است که میزان گلوتن موجود در هر وعده غذایی را اندازه‌گیری‌ و ثبت می‌کند. کل روند اندازه‌گیری و ثبت گلوتن مواد غذایی تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

این دستگاه برای اندازه‌گیری گلوتن موجود در مواد غذایی از نوعی کپسول‌های خاص استفاده می‌کند. از طرفی دستگاه Gluten Tester دارای یک اپلیکیشن مخصوص است که داده‌های جمع‌آوری شده توسط دستگاه در آن ثبت می‌شود. اطلاعات از طریق اپلیکیشن به بانک اطلاعاتی تست گلوتن که توسط سایر کاربران با این دستگاه انجام شده است، ارسال می‌شود. کاربر از طریق این بانک اطلاعاتی می‌تواند اطلاعات مربوط به میزان گلوتن موجود در همه مواد غذایی را نیز در اختیار داشته باشد.

استفاده از این دستگاه هوشمند اندازه‌گیری گلوتن موجود در مواد غذایی برای آن دسته از افرادی که دچار بیماری سلیاک و یا آلرژی به گلوتن هستند، بسیار مفید است. در حال حاضر این دستگاه با قیمت ۲۹۹ دلار در بازار جهان به فروش می‌رسد.

 

هدبند هوشمند Brain Sensing

دستگاه هدبند هوشمند Brain Sensing ابزار هوشمند و خلاقانه برای کمک به کنترل و رفع استرس است. این دستگاه دارای سنسورهای هوشمند است که فعالیت مغز کاربر را در هنگام استراحت و یا هر فعالیت دیگر زیر نظر می‌گیرد و اطلاعات مربوط به آن را جمع‌آوری و از طریق اتصال بلوتوث به کامپیوتر یا تلفن هوشمند کاربر ارسال می‌کند.

این وسایل‌ ورزشی هوشمند به خصوص فعالیت‌های ذهنی کاربر را در زمان مدیتیشن ثبت می‌کند و با استفاده از این اطلاعات به کاربر توصیه‌هایی در خصوص انجام مدیتیشن روزانه ارائه می‌کند. همچنین در صورتی که کاربر به صورت مداوم و مرتب برنامه مدیتیشن ارائه شده توسط این دستگاه را انجام دهد، برنامه‌های انگیزشی دیگری از این دستگاه دریافت می‌کند.

هدبند هوشمند Brain Sensing در بازار دستگاه‌های هوشمند ورزشی و سلامت با قیمت ۳۶٫۹۹ دلار عرضه شده است.

وسایل‌ ورزشی هوشمند رفع درد Pain Relief

این دستگاه یک ماساژور هوشمند است که براساس ناحیه‌ای که دچار درد شده پالس‌های الکتریکی با ولتاژ بسیار کم را زیر پوست ارسال می‌کند و به این ترتیب مانند بافت عصبی که مانع رسیدن سیگنال‌های درد به مغز است، عمل می‌کند.

ویژگی این دستگاه ورزشی هوشمند این است که کاربر با استفاده از آن نیازی به استفاده از هیچ نوع داروی مسکنی برای کاهش درد ندارد. روی دستگاه Pain Relief یک صفحه نمایش لمسی تعبیه شده است که دارای ۴ الکترود بزرگ است. این الکترودها برای ایجاد همان پالس‌های الکتریکی که مانند ماساژ عمل می‌کنند، در حالت‌های مختلف کاربرد دارد.

قیمت این دستگاه ماساژور هوشمند در حدود ۵۰ دلار است.

گاهی اوقات تشخیص این موضوع که آیا سبک زندگی شما سالم است یا نه و اینکه در مسیر درستی برای داشتن سبک زندگی سالم هستید، دشوار است. انواع دستگاه‌ ورزشی هوشمند و مراقبت از سلامت می‌توانند به شما برای داشتن و حفظ سبک زندگی سالم کمک ‌کنند.